e-Podatki

Wysyp pomysłów na nowy VAT 2008-05-27


Jak czytamy w Rzeczpospolitej, aż cztery projekty nowelizacji ustawy o VAT ma trafić pod obrady Sejmu jeszcze w czerwcu.

(…) Z naszych ustaleń wynika, że prace nad zmianą ustawy o VAT będą musiały uwzględniać cztery propozycje. Własny projekt nowelizacji ma Klub Parlamentarny Platformy Obywatelskiej. Do laski marszałkowskiej wpłynął też projekt Prawa i Sprawiedliwości. Oprócz tego swoje propozycje mają przesłać rząd oraz sejmowa komisja nadzwyczajna „Przyjazne państwo” ds. związanych z ograniczeniem biurokracji, popularnie zwana komisją Palikota od nazwiska jej przewodniczącego (PO). W sumie będą więc cztery projekty nowelizacji ustawy o VAT.

Jak udało się nam ustalić, wszystkie mają szansę spotkać się w Sejmie dopiero w czerwcu.

– Klub PO chce jak najszybciej rozpocząć prace nad nowelizacją ustawy o VAT, bo zależy nam na tym, aby ustawa została uchwalona przed końcem roku – deklaruje poseł Krystyna Skowrońska (PO), wiceprzewodnicząca Sejmowej Komisji Finansów Publicznych. Nie ukrywa przy tym, że z rozpoczęciem prac komisja zwleka w oczekiwaniu na rządową propozycję.

– Zmarnowaliśmy pół roku – mówi krótko Aleksandra Natalli-Świat (PiS), wiceprzewodnicząca Komisji Finansów Publicznych. Według niej można było uchwalić projekt, który był gotowy w poprzedniej kadencji Sejmu i który wszyscy akceptowali. Bo sejmowa podkomisja miała już przygotowane sprawozdanie i wiadomo było, że radykalnych zmian w drugim czytaniu nikt zgłaszać nie będzie. (…)
(źródło: Rzeczpospolita)