e-Podatki

Wnioski bez błędów gwarantują zwrot VAT na bieżąco. 2007-06-05


Przedsiębiorcy, którzy złożą wniosek o zwrot VAT zapłaconego w cenie kupionych w Polsce towarów i usług, dostaną pieniądze bez opóźnień. Pod warunkiem jednak, że wniosek będzie kompletny i bez błędów.

(…) Wprowadzona przez nowego naczelnika reorganizacja Drugiego Urzędu Skarbowego Warszawa-Śródmieście po niespełna ośmiu miesiącach przynosi już pierwsze efekty.

(…) - Reorganizacja urzędu, wprowadzenie zadaniowego trybu pracy i zarządzania, a także młoda wykształcona kadra sprawiły, że w tak krótkim okresie udało się nam nadrobić znaczną część zaległości z kilku lat -podkreśla Teresa Jarzec, naczelnik Drugiego Urzędu Skarbowego Warszawa-Śródmieście, który jako jedyny w kraju rozpatruje wnioski zagranicznych podmiotów gospodarczych o zwrot podatku od towarów i usług.

Na załatwienie czeka tu jeszcze 10 tys. wniosków, w tym 160 złożonych w roku 2002.

- Do końca tego roku załatwimy wszystkie zaległe sprawy - deklaruje Teresa Jarzec. Nie chce jednak ujawnić kwot do zwrotu, o jakie wystąpili zagraniczni przedsiębiorcy. - Dla nas ważny jest każdy przedsiębiorca. Bo dla małej firmy kilka tysięcy złotych zwrotu znaczy więcej niż dla dużego koncernu miliony - podkreśla naczelnik. (…)
(źródło: Rzeczpospolita)