e-Podatki

1.1. Prezenty za podatek? 2014-02-11


W tym roku zarówno miasta, jak i gmin podmiejskie zachęcają podatników, by to właśnie w ich urzędach rozliczyli się z rocznego podatku. W zamian oferują zegarki, tablety, rowery, a nawet auta.

Gazeta "Metro" podaje, że rozliczający się we Wrocławiu mogą wziąć udział w losowaniu, w którym można wygrać auto i tablety; Poznań rozlosuje zaś bardzo dużo drobnych nagród - rok temu były to m.in. roczny bilet do zoo, roczny zapas kawy i herbaty.

Również okoliczne gminy chcą powalczyć o PIT-y dobrze sytuowanych ludzi, którzy wyprowadzają się pod miasto. W mieście jednak często zatrzymują mieszkanie w mieście i mogą wybierać, gdzie się rozliczą. Należy do nich m.in. Wołomin (niedaleko Warszawy), który  by zachęcić podatników rozlosuje wśród rozliczających się u nich 2 skutery, 5 rowerów, aparaty fotograficzne, tablety i zegarki. Myśli też nad Kartą Mieszkańca Wołomina ze zniżkami np. na baseny, transport miejski. Podobne mają już podwarszawskie Marki czy Ząbki - dodaje "Metro".

W podpoznańskiej gminie Luboń rozlosowane zostaną natomiast wycieczki, vouchery do SPA i tablety, a w podwrocławska Miękinia rozdawała za darmo choinki nowym podatnikom.

(Źródło: Metro; PAP)