e-Podatki

1.1. Zeznanie podatkowe za 2014 r. wypełni administracja podatkowa 2014-01-14


Zeznanie podatkowe za 2014 r. wypełni administracja podatkowa. Czy rzeczywiście do tego czasu uda się przygotować odpowiednie zaplecze informatyczne? Od lipca ma ruszyć portal podatkowy, który będzie kanałem komunikacji między administracją a podatnikiem. Będzie można w nim znaleźć informacje, które są w bazach danych administracji podatkowej. Możliwa będzie też zapłata zobowiązań online. Zmiany zapowiedział w piątek na konferencji prasowej minister finansów Mateusz Szczurek.

Jak wyjaśniał minister, zeznanie za 2013 rok będzie ostatnim składanym po staremu. Dodał, że zeznanie dotyczące tego roku podatkowego wypełni wstępnie administracja podatkowa. "Od marca do kwietnia przyszłego roku podatnik zaloguje się do systemu, sprawdzi, czy wszystko jest w porządku. Jeśli nie będzie chciał nanosić poprawek, naciśnie OK i właściwie cała deklaracja zostanie złożona" - zaznaczył.

Zmiany w systemie wymagają dużego przygotowania informatycznego, jednak, jak zapewnia szef resortu finansów, prace w tym zakresie trwają.

(Źródło: PAP)