e-Podatki

1.4. Przyjazne urzędy skarbowe 2013-04-30


Rusza kolejny już XI Konkurs Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy. Konkurs organizowany jest przez Business Centre Club oraz Ministerstwo Finansów od 2003 r. W poprzedniej edycji wyróżniono 59 urzędów skarbowych z całego kraju. W tym roku jego rozstrzygnięcie zaplanowano na 28 czerwca.

Konkurs ma charakter niekomercyjny i służy promocji wysokich standardów obsługi przez urzędy oraz tworzeniu życzliwych relacji między administracją skarbową a przedsiębiorcami – jedną z najważniejszych grup podatników. Chodzi także o zachęcanie przedsiębiorców do rzetelnego i terminowego rozliczania się z podatków. Urzędy skarbowe są oceniane pod kątem jakości obsługi podatnika, łatwości komunikacji i kompetencji pracowników.

W tym roku członkowie BCC oraz przedstawiciele największych regionalnych organizacji przedsiębiorców mogą wypełniać ankiety z ocenami urzędów do 26 maja. Tytuł finalisty w konkursie otrzymuje, w każdym regionie, urząd (lub urzędy), który zbierze najwięcej punktów w ankietach konkursowych.

Ankieta konkursowa i regulamin są dostępne na stronie www Business Centre Club.

(Źródło: Ministerstwo Finansów)