e-Podatki

2.1. Finance Minister of the Year 2012 for Emerging Europe 2012-10-16


Serwis Emerging Markets przyznał Ministrowi Finansów Jackowi Rostowskiemu prestiżową nagrodę Finance Minister of the Year 2012 for Emerging Europe. Wyboru laureatów dokonali ekonomiści, analitycy, bankierzy i inwestorzy zarówno ze sfery publicznej, jak i prywatnej. Zdaniem redaktorów Emerging Markets wyróżnienie dla Ministra Rostowskiego jest dowodem zaufania zagranicznych inwestorów do jego polityki gospodarczej. Minister otrzymał nagrodę po raz drugi, poprzednim razem został wyróżniony w 2009 r.

Emerging Markets zawiera wiadomości ekonomiczne, finansowe i polityczne z krajów rozwijających się, m.in. z Europy, Azji, Bliskiego Wschodu i Ameryki Łacińskiej. Serwis umożliwia dostęp do sprawozdań finansowych spółek publicznych i prywatnych, raportów branżowych, notowań giełdowych, statystyk i danych makroekonomicznych uzyskiwanych z wiarygodnych źródeł krajowych i zagranicznych.

Serwis Emerging Markets, wydawany jest przez Euromoney Institutional Investor plc., jednego z największych na świecie dostawców finansowych usług informacyjnych, cieszącego się wysoką renomą w środowiskach biznesowych. Euromoney obok Financial Times i The Economist uznawany jest za najbardziej prestiżowy magazyn finansowy na świecie.

(Źródło: Ministerstwo Finansów)