e-Podatki

1.3. Dzień otwarty w urzędach skarbowych 2012-03-13


W czasie tegorocznej akcji „dzień otwarty w urzędach skarbowych" w całej Polsce urzędy odwiedziło 62 243 osób. Większość porad dotyczyła prawidłowego składania zeznań PIT. Przygotowano dodatkowe punkty informacyjne, uruchomiono konsultacje telefoniczne, a także stanowiska wprowadzania zeznań, tak aby bezpośrednio po złożeniu zeznania w obecności podatnika zeznanie to wprowadzano do systemu informatycznego.

Urzędy były otwarte w godz. 9.00-13.00, ale zdarzały się też takie, niektóre pracowały do 15:00. Pracownicy udzielali informacji związanych z akcją "Szybki PIT" i przepisami dotyczącymi rozliczeń za rok 2011, wydawali druki i przyjmowali zeznania oraz informowali o zaletach rozliczeń elektronicznych.

Przygotowano dodatkowe punkty informacyjne, uruchomiono konsultacje telefoniczne, a także stanowiska wprowadzania zeznań, tak aby bezpośrednio po złożeniu zeznania w obecności podatnika zeznanie to wprowadzano do systemu informatycznego. Podatnicy mieli do dyspozycji również broszury informacyjne i prezentacje multimedialne. W wielu urzędach uruchomiono w salach obsługi podatnika specjalne stanowiska komputerowe, dzięki którym można było zapoznać się od strony praktycznej jak wysłać zeznanie drogą elektroniczną, a nawet samodzielnie złożyć zeznanie. Z możliwości takiej skorzystało wielu podatników.

Kolejny dzień otwarty urzędów skarbowych to sobota 28 kwietnia 2012 r., tuż przed upływem terminu składania zeznań za 2011 r. W tym dniu urzędy będą pracować w godz. 9–13.

(Ministerstwo Finansów)