e-Podatki

1.3. Czy pies może wytropić podatki? 2012-02-28


W ramach współpracy Ministerstwa Finansów z Uniwersytetem Dzieci odbył się cykl warsztatów pt. Czy pies może wytropić podatki? Dzieci w wieku 8–9 lat w hali odlotów poznawały wszystkie ważne punkty portu lotniczego, szukały granicy państwa polskiego i odpowiadały na pytania, co to jest VAT i akcyza W warsztatach, które odbyły się 4, 11 i 18 lutego br., uczestniczyło ponad 190 dzieci.

Z zagadnieniami dotyczącymi podatków dzieci zapoznawały się na Lotnisku im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Zawiłości podatkowe wyjaśniali funkcjonariusze Służby Celnej. To już kolejne zajęcia zorganizowane dla Uniwersytetu Dzieci w ramach współpracy z Ministerstwem Finansów.

Uniwersytet Dzieci to nowoczesna edukacja wzorowana na wykładach i warsztatach akademickich, adresowana do dzieci w wieku 6–13 lat i przystosowana do ich możliwości percepcyjnych i poznawczych. To pierwszy w Polsce i zarazem największy dziecięcy uniwersytet. Rocznie w jego programach bierze udział prawie 8000 dzieci. Działa w czterech ośrodkach – w Warszawie, Krakowie, Olsztynie i we Wrocławiu. Istnieje od 2007 roku, jest organizacją non profit.

(Źródło: Ministerstwo Finansów)