e-Podatki

2.1. Lewiatan apeluje o korzystanie z elektronicznych faktur 2011-09-20


PKPP Lewiatan apeluje do wszystkich przedsiębiorców, by zachęcali swoich klientów i partnerów biznesowych do korzystania z elektronicznych faktur.

Każdy z nas otrzymuje w ciągu miesiąca co najmniej kilka faktur, np. za gaz, prąd, telewizję kablową, telefon komórkowy i stacjonarny. Faktury w formie papierowej łatwo zgubić lub można o nich zapomnieć, odłożywszy gdzieś na bok. Zdarza się, że rachunki wysyłane są tak późno, że ledwie można je zapłacić w terminie. Płacący rachunki z kont internetowych muszą wpisać do systemu bankowego wiele pozycji ręcznie zamiast te dane po prostu skopiować. Tymczasem w wielu krajach Europy Zachodniej, jak np. w Holandii od wielu lat ponad 90 proc. klientów otrzymuje faktury w wersji elektronicznej. Wskaźnik ten jest w Polsce znacznie niższy, mimo, że elektroniczna faktura jest wygodnym i nowoczesnym dokumentem.

PKPP Lewiatan zachęca, by zamienić papierowe faktury na elektroniczne. Dzięki temu zyska się pewność, że dotrą one na czas. Pozbędziemy się też nadmiaru papieru i zadbamy o środowisko naturalne.

(Źródło: Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan)