e-Podatki

1.2. Przedsiębiorcy wybrali przyjazne urzędy skarbowe 2011-06-28


Zakończyła się już IX edycja konkursu Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy. Wyróżniono 61 urzędów z całego kraju. Już po raz dziewiąty wyróżnienie otrzymał Urząd Skarbowy w Ostrołęce i Warszawie-Woli, a po raz ósmy Lubuski Urząd Skarbowy w Zielonej Górze, Opolski Urząd Skarbowy, Pierwszy Urząd Skarbowy w Białymstoku, Drugi Urząd Skarbowy w Bielsku-Białej i Pierwszy Śląski Urząd Skarbowy w Sosnowcu. Przedstawiciele wyróżnionych urzędów odebrali dyplomy 21 czerwca podczas gali w siedzibie Business Center Club.

Urzędy oceniali przedsiębiorcy. Wśród laureatów znalazły się zarówno urzędy, które są nagradzane już od dziewięciu lat, jak i takie, które otrzymały nagrodę pierwszy raz.

Konkurs organizowany jest od 2003 r. przez BCC i Ministerstwo Finansów. Jego celem jest promowanie wysokich standardów obsługi klienta oraz życzliwości i profesjonalizmu w relacjach pomiędzy administracją skarbową a przedsiębiorcami. Ma również zachęcać przedsiębiorców do rzetelnego i terminowego rozliczania się z podatków.

Przedsiębiorcy oceniają przede wszystkim jakość obsługi podatnika przez urząd, np. sprawność i tempo załatwiania spraw oraz kompetencję pracowników i przystępność przygotowanych przez urzędy materiałów informacyjnych.

Najlepsze urzędy skarbowe są wyłaniane na podstawie sumy punktów przyznanych przez przedsiębiorców w ankietach konkursowych. W tym roku w ramach konkursu wpłynęło ponad 15 tys. ankiet.

Wyróżnione urzędy skarbowe otrzymały tytuł „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy – 2011”. Prawo jego używania przysługuje przez rok – do czasu rozstrzygnięcia następnej edycji konkursu.

(Źródło: Ministerstwo Finansów)