e-Podatki

1.1. „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy” 2011-04-26


Rusza IX edycja konkursu „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy”. Najważniejszym celem konkursu jest tworzenie przyjaznej atmosfery między urzędami skarbowymi a przedsiębiorcami, tak aby miały one wymiar współpracy, a nie walki.

Jest to bardzo ważne zarówno dla środowiska gospodarczego, jak i dla administracji skarbowej. Porozumienie w sprawie organizacji konkursu zostało podpisane przez BCC oraz Ministerstwo Finansów 28 lutego 2002 r.

Aby ocenić swój urząd, należy pobrać ankietę ze strony BCC, wypełnić ją, podpisać i przesłać do Kanclerza Loży Regionalnej BCC do 21 maja 2011 r.

Po zebraniu ankiet w Lożach Regionalnych BCC odbędą się spotkania podsumowujące przebieg konkursu. W spotkaniach uczestniczyć będą przedstawiciele wszystkich organizacji przedsiębiorców biorących udział w konkursie.

Wyróżnione urzędy skarbowe z każdego województwa otrzymają tytuł „Urzędu Skarbowego Przyjaznego Przedsiębiorcy – 2011”. Wyróżnienia przyznają przedsiębiorcy. Uroczyste wręczenie dyplomów zaplanowane jest na dzień 21 czerwca br. w siedzibie BCC w Warszawie i połączone będzie z konferencją prasową.

W lipcu na stronach internetowych BCC i Ministerstwa Finansów zostaną zamieszczone nazwy wszystkich wyróżnionych urzędów skarbowych i nazwiska kierujących nimi naczelników – w układzie wojewódzkim.

Ankietę oraz dodatkowe informacje o konkursie można znaleźć na stronie internetowej BCC.

(Źródło: Business Center Club)