e-Podatki

Dodatkowe godziny pracy urzędów skarbowych 2011-03-08


W sobotę 30 kwietnia urzędy skarbowe będą otwarte dla tych podatników, którzy samodzielnie chcą rozliczyć się z fiskusem z dochodów za 2010 r. Tego dnia urzędy w całym kraju będą czynne w godzinach od 9 do 13.

W dniach 28 i 29 kwietnia oraz 2 maja zostaną natomiast wydłużone godziny pracy urzędów. Zgodnie z Ordynacją podatkową, podatek można rozliczyć do końca kwietnia. W 2011 r. ostatni dzień kwietnia przypada w sobotę, czyli dzień wolny od pracy, z PIT będzie można złożyć także 2 maja. O szczegółach wydłużonych godzin pracy poinformują naczelnicy poszczególnych urzędów skarbowych, którzy dostosują je do istniejących potrzeb danego regionu. W akcji nie biorą udziału tylko wyspecjalizowane urzędy skarbowe.

Urzędy skarbowe organizują również spotkania informacyjne dla mieszkańców swoich regionów i przedsiębiorców. Odbywają się one także w siedzibach organizacji charytatywnych oraz w ośrodkach pomocy dla osób niepełnosprawnych. Szczegółowe informacje na ten temat znajdują się na stronie internetowej swojego urzędu skarbowego.

(Źródło: PAP)