e-Podatki

Centrum Przetwarzania Danych oddane do użytku 2011-01-25


Ministerstwo Finansów poinformowało o oddaniu do użytku Centrum Przetwarzania Danych (CPD) w Radomiu. MF zakłada, że do końca roku nastąpi przeniesienie pierwszej transzy systemów informatycznych do CPD.

To etap budowy centralnego systemu informatycznego resortu. W przyszłości ma zapewnić podatnikom korzystanie z nowoczesnych rozwiązań, ułatwiających załatwianie spraw urzędowych przez Internet.

Po zrealizowaniu projektu Konsolidacja i centralizacja systemów celnych i podatkowych (KiC) infrastruktura teleinformatyczna resortu finansów umożliwi udostępnienie rozwiązań przygotowywanych przez MF w ramach projektów e-Rejestracja, e-Deklaracje2, e-Podatki oraz e-Cło. Nie tylko oszczędzają one czas i pieniądze podatników, ale są też bezpieczne i gwarantują np. poprawne złożenie deklaracji podatkowej. – Stworzenie jednorodnej platformy z wykorzystaniem technologii wirtualizacji zasobów pozwoli nie tylko na rozbudowę systemów biznesowych, ale także na zapewnienie wysokiego poziomu bezpieczeństwa systemów, standaryzację i obniżenie kosztu posiadania (TCO) infrastruktury eksploatowanej przez ministerstwo.

(Źródło: kic.gov.pl)