e-Podatki

VII Ranking Urzędów Skarbowych 2010-11-30


W dniu 24 listopada br. wręczono nagrody dla najbardziej skutecznych i efektywnych urzędów skarbowych. Tym samym podsumowano VII Ranking Urzędów Skarbowych Dziennika Gazety Prawnej. Ranking swoim patronatem objęło Ministerstwo Finansów.

Urzędy z całej Polski oceniono pod względem skuteczności i efektywności. W zestawienie znalazły się również izby skarbowe oraz ośrodki Krajowej Informacji Podatkowej.

401 urzędów skarbowych podzielono na cztery grupy: wyspecjalizowane, duże, średnie i małe. W każdej z nich wyłoniono urzędy, które najrzadziej się mylą i te, które są najbardziej efektywne. Na pierwszym miejscu wśród nieomylnych urzędów wyspecjalizowanych znalazł się Pierwszy Mazowiecki Urząd Skarbowy w Warszawie. W tej samej kategorii w grupie urzędów dużych zwyciężył Urząd Skarbowy Warszawa-Bemowo, średnich – Urząd Skarbowy w Ostrowcu Świętokrzyskim, małych - Urząd Skarbowy w Miechowie. Tytuł najbardziej efektywnego wyspecjalizowanego urzędu przypadł Drugiemu Wielkopolskiemu Urzędowi Skarbowemu w Kaliszu, w grupie dużych wyróżniono Urząd Skarbowy Poznań-Winogrady, średnich - Urząd Skarbowy w Lesznie. Najbardziej efektywnym małym urzędem skarbowym okazał się Urząd Skarbowy w Grajewie.

Rankingiem objętych zostało także 16 izb skarbowych. W klasyfikacji generalnej na pierwszym miejscu znalazła się Izba Skarbowa w Bydgoszczy, drugie przypadło Izbie Skarbowej w Gdańsku, a trzecie – Izbie Skarbowej w Rzeszowie.

(źródło: Ministerstwo Finansów)